Zapíšte si každú blbosť, zajtra to bude dôležitá informácia.

Objednávky po 11.12.2016

06.12.2016

Milí naši zákazníci, všetky produkty objednané po 11.12.2016 budú odoslané až v dňoch 27. - 30.12.2016. Rovnako ani osobný odber nebude možný od 11. do 26.12. 2016.

Škandinávia

27.11.2016

Pokojný vzor "Škandinávia" od Dominiky Valentovičovej určite naštartuje vašu cestovateľskú alebo vianočnú predstavivosť. Zápisník či díár je vyrobený s prispôsobivým pláteným chrbtom, ktorý umožní vložiť dovnútra veľké množstvo papierov, vizitiek a ústrižkov a stále zostane uzatvoriteľný.

Fjord

27.11.2016

Relaxačný a chladivý vzor od Dominiky Valentovičovej určite naštartuje vašu cestovateľskú predstavivosť. Vezmite si ho na svoju zimnú exotickú dovolenku pri mori či letný víkend na jazere, všade vám poslúži na zapisovanie a skicovanie.

Nebo

10.11.2016

Nový vzor Nebo od Marty Prokopovej patrí do série Nebo - V hlave - Hory.
Hlboké a tiché, ponoríte sa do nich, inšpirujú vás a nepustíte ich z rúk.

Pasienky

05.09.2016

Nový vzor Pasienky od Lívie Prudilovej patrí do série Niva - Skala - Ponad korene.
Pocit, keď sa ocitnete na slnkom zaliatych septembrových lúkach, s farbami korenia a miliónmi spomienok na miesta, kde ste sa ocitli samy alebo s priateľmi, kde vám vietor chladil líca a vy ste dovideli na diaľku.

Skala

28.09.2015

Ten pocit, keď dovidíte na vrchol, kolená obité o tvrdé skaly vás prestávajú bolieť, námaha a vyčerpanie sa vytráca a prichádza pocit radosti a pokory. Treba si ho zapísať.

Raja

22.09.2015

Máte spomienky na odchádzajúce leto, dovolenky pri vode a prírodu, ktorá nás obklopuje? Raja je živočích, ktorý nemá prirodzeného predátora. Sama sa živí iba planktónom. Je bezkonfliktná, elegantná, môže si zaplávať kam sa jej len zachce. Snáť sa vám vaše remini dobre uložia do tohto znaku spokojnosti a vyrovnanosti. Raju nakreslila do svojej série pováh Dominika Valentovičová v roku 2015.

Lúka

21.04.2015

V tomto roku priletela prvá lastovička od Paulíny R. Vårregn. Podľa mena sa zdá, že zďaleka, ale je to len zdanie. Paulína je Slovenka. Jej vzor sa volá lúka a zdá sa že má silno železité podložie.

Anglická záhrada

23.02.2015

Názov to všetko hovorí za nás. Tak plná a upokojujúca farebnosť. Toto by vás mohlo nakopnúť. Len ho otvoriť a kresliť. 160 strán.

Breza

07.11.2014

Breza od Žofie strinkovej. Vždy si spomeniem na hríbačku na záhorí a na mrázika. Brezové hájiky na okrajoch rozľahlých lesov, presvetlené a s jemnou zelenou trávičku z ktorej vykúkajú hlavičky hríbov. Že je Žofia zo záhoria, to sa nezaprie.

Domov

20.10.2014

Náš zápisník pre "lokálpatriotov" už je konečne aj online. Mapu stredozeme z trilógie Pán prsteňov iste mnohí poznáte. Možno by ste radi aj svoj domov začali vnímať ako rozprávkovú krajinu. Vraj kliše? Ani nápad. Veď rozprávky neslúžia nato, aby deťom vryli do hlavičiek idylické predstavy konštantnej pohody. Skôr naopak, učia ich pristupovať konštruktívne ku riešeniu životných problémov. A pretože nie každý konštruktívny nápad sa udrží v hlave kým prídete domov, nakreslite si to svoje Slovensko hneď v električke, na zastávke, v čakárni v lietadle. Ak sa stratíte, v krajnej núdzi vás "domov" zavedie aj tento zápisník.

Dnešné byty

19.09.2014

V tesnom závese za vzorom Boženka a Robotika pribudla ďalšia ilustrácia od Janky Michalovičovej Dnešné byty. Táto axonometrická mlska je o tom ako sa ľudia deformujú v dôsledku životného prostredia, ktoré si sami vytvárajú. Možno je to mierne morózna téma. Isto nie každý podľahne tlaku a stane sa z neho kocka, ale zastierať si častú pravdu, to predsa nie je nič pre pamäti-milovných ľudí.

Boženka a robotika

17.09.2014

Na remini pribudol nový vzor zápisníkov od Jany Michalovičovej - Boženka a Robotika. Je rok 2508, našu planétu osídľuje už len generácia robotov, ktorých zmyslom života je Boženka, posledný rastlinný exemplár na Zemi. Pre jej záchranu robotkovia a každú kvapku vody recyklujú denne tony šrotu a zničená telá robotických dôchodcov.

Nové vzory zo ŠÚV

25.05.2013

V roku 2013 sme pripravili pre študentov ŠÚV v Bratislave voliteľnú maturitnú tému – „vzory na obálky zápisníkov remini“. Výsledok bol vynikajúci. Z maturantov, ktorí sa našej témy ujali sme vybrali Silviu Klúčovskú a Dominiku Valentovičovú. Spolu 9 nových vzorov, ktoré tvoria dôležitú súčasť našej zbierky. Silvia vytvorila sadu piatich kresieb priestorov, v ktorých kreslí alebo zapisuje v rôznych úsekoch dňa. Jej slobodná, jemná kresba a voľba farieb vás bude motivovať vziať do ruky pero. Dominika pripravila výber šiestich zvierat s poučnou symbolikou, ktorá zaujme práve tých, ktorým nie je ľahostajné, čo bude s ich spomienkami a vedomosťami. Za zapojenie sa do témy ďakujeme aj Rišovi Moravčíkovi.

Guma a pero jedno sú

04.05.2013

Vymysleli sme nové riešenie ako pripnúť písaciu potrebu k zápisníku. Je to perforovaná guma, do ktorej ceruzku, fixku či pero len tak zasuniete a pružnosť gumy urobí svoju prácu. Nestratia sa, ani keď gumu uvoľníte.

Zaobľujeme rohy

12.03.2013

Väčšina z vás mi dá iste za pravdu, že zápisník so zaoblenými rohmi vyzerá lepšie ako s ostrými. Aj keby nie, argumentov, prečo mať radšej oblé než ostré, je viac. Ostré rohy sa hodia pre „papučový“ zápisník – zo stola na nočný stolík, odtiaľ do police a „tak stáále dokóóla“. Ale ak je zápisník turista, bude sa v taške cítiť lepšie, ak bude zaoblený. Čo viac, bude sa lepšie cítiť aj taška. Po túre si v polici nájde miesto aj tak.

Gumy a gumičky

09.03.2013

Kto nosí zápisník v taške, určite ocení, ak sa dá pridržať zatvorený. Niekedy potrebujete iný predmet „hodiť“ do tašky narýchlo, a keď prídete domov, nájdete ho dobre zatlačený medzi 50-tu a 75 stranu vášho miláčika. Tých 25 strán medzi je skrkvaných, akoby ich krava požula. Zápisník s gumičkou tento problem vyrieši.

Reverse Samizdat

15.01.2013

Novinka Samizdat pripomína obdobia, keď boli niektoré myšlienky zakázané a šíriť ich znamenalo mať problém. Zakázané knihy sa medzi ľudí často dostali vo forme neorezaných knižných blokov bez obálok. Ich čitatelia sa krčili v rohu a dychtivo rozrezávali stránky kuchynským nožíkom, aby sa dostali k obsahu. Dnes však máme priestoru dosť a mnohí si to nevážia. Zápisník Samizdat pripomína, že priestor je vzácny. Jeho stránky si treba tiež rozrezať, ale ak tak neurobíte, ostávajú vám sáčky, do ktorých môžete uskladňovať poznámky na papierikoch, výstrižky z novín či vizitky. Samizdat zároveň núti človeka viac improvizovať a nebáť sa vypĺňať jeho plochu, čo sa často deje pri ostatných zápisníkoch.

Japonská väzba

25.11.2012

Niekedy sa rôzne činnosti v našich životoch spontánne synergizujú a vzniknú príjemné veci. Podobne, ako keď si prečítate dnes, čo ste napísali pred rokom. Keď sme v roku 2010 vydali knižku Rozprávky od Marušky Kožlejovej a Anky Valkučákovej v japonskej väzbe, mali sme ich viazania plné zuby (1000 kusov ručne) a na prstoch zhrubnutú kožu. Ale o dva roky neskôr to už bola fajn spomienka a Japonský zápisník v doskách a ležatom formáte A5 nám prišiel ako samozrejmosť.

Pridali sme lacetku

17.11.2012

Lacetka je knihársky výraz pre stužku slúžiacu ako záložka v knihe. Od novembra 2012 je súčasťou zápisnkov remini. Používame lacetky 3 a 5mm šírky v rôznych farbách.

Doprava

Doprava objednaných produktov remini je zabezpečovaná Slovenskou poštou a.s. V prípade nedoručenia Vašej objednávky do piatich dní od potvrdenia odoslania nás kontaktujte na remini@remini.sk.

V prípade doručenia na dobierku si obsah zásielky skontrolujte ihneď po jej prevzatí.
Ak je tovar zjavne poškodený následkom dopravy, žiadajte náhradu od Slovenská pošta a.s.